Sanatın ve Kültürün Merkezi

30-12-2019

Selçuklu Kongre Merkezi Diğer Adı ile Sanatın ve Kültürün Merkezi

Sanat insanı ehlileştiren, güzelleştiren, modernleştiren tarifi imkansız bir hazdır.

Selçuklu Kongre Merkezi Konya'nın hizmetine kazandırıldığında burada neler yapılacak, bu salonlar nasıl dolacak gibi sorular kafalarda dolaşmaya başlamıştı. Bu gün görüyoruz ki Selçuklu Kongre Merkezinde yapılan sanatsal ve kültürel etkinliklere katılmayı boşverin takip etmekte zorlanır olduk. 

Olaya bir de diğer tarafından bakacak olur isek günler öncesinden biletinizi almaz iseniz o devasa salonlarda yer bulamıyorsunuz. 

Bir çok etkinlikte de bizzat ziyaret ettiğim Kongre merkezinde gerek mekandaki hizmet alanlarının güzelliği gerekse personelin ilgisi ve hizmet kalitesi sizleri büyülüyor. 7'den 70'e her yaşa ve her çevreye hitap edecek onlarca etkinlik arasında seçim yapmakta zorlanıyorsunuz.

Yazımın başında da dediğim gibi sanat insanı güzelleştirir. Bu tür sanat ve kültür merkezlerinin memleketin dört bir yanına yayılması ve bununla yeterli kalmayıp bünyelerinde sanat akademilerine yer verilmesi gerekmektedir.

Yakın bir zamanda gerçekleştireceğimiz anket çalışması ile Selçuklu Kongre Merkezi ziyaretçilerinin istek ve önerilerini tespit ederek sanat akademisi hakkındaki düşünceleri doğrultusunda yeni projeksiyonlar gerçekleştireceğiz.

Ersin ÖZTÜRK Sosyolog

SON YAZILAR

E-bülten Aboneliğine Katıl

Araştırma sonuçları ve güncel anketlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültenimize atılın.